Öğütme Kolaylaştırıcılar

Kalite Artırıcılar
29 Ağustos 2019
Mineral Öğütme Kimyasalları
29 Ağustos 2019

Öğütme Kolaylaştırıcılar

NanoGrind

NanoGrind serisi ürünlerimiz, çimento üretiminde öğütme kolaylaştırıcı yeni nesil kimyasallardır. NanoGrind, öğütme prosesini ciddi anlamda iyileştirirken, tonaj artışı sağlamakta ve müşterilerimizin operasyonel giderlerini düşürmektedir.

Çimento üretim prosesinde klinkerin öğütülebilirliğini iyileştirerek enerji ihtiyacını en az seviyede tutmaktadır. Bu sayede çimento değirmeninin kapasitesi yukarıya çıkmakta ve fabrikanın verimliliği artmaktadır.

Hedeflenen çimento inceliğine daha kısa bir öğütme süresinde ulaşılırken, çimento partiküllerinin tekrar aglomerasyonu azalmaktadır.

Değirmenin içindeki kabuk oluşumunu önlerken aynı zamanda seperatörün verimliliğine olumlu yönde etki eder.

NanoGrind serisi ürünlerimiz, çimentonun akışkanlığını iyileştirerek, malzemenin silodan kolaylıkla boşalmasını sağlamaktadır. Bu sayede aktarma sistemleri daha rahat hareket etmekte ve operasyonel verimlilik artmaktadır.

NanoGrind PC serisi ürünlerimiz LYKSOR tesislerinde üretilen Polykarboksilat hammaddeler kullanılarak uzun AR&GE çalışmaları sonucunda geliştirilmiştir.

Polykarboksilat bazlı öğütme kolaylaştırıcılar tonaj artışı sağlamanın yanında çimento pastasının viskozitesini önemli ölçüde arttırmakta ve partikül boyut dağılımını olumlu yönde etkilemektedir.