+90 232 880 70 66

lyksor-logo2
  • en
  • fr
  • ru

Hakkımızda

Sizin İçin
Üretiyoruz

Kalekim Lyksor Kimya, kurucularının; yapı kimyasalları ve beton teknolojileri alanındaki 25 yılı aşkın tecrübesiyle, Türkiye’nin sektöründe lider firması olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

lyksor-hakkimizda4

Kalekim Lyksor Kimya; kaliteli hizmet ve güven unsurlarını temel alarak üstün kalite üretim politikasıyla İzmir Kemalpaşa’da faaliyetlerini sürdürmektedir.

Beton, çimento kimyasalları ve gübre endüstrisinde kullanılan hammadeler Kalekim Lyksor Kimya tarafından üretilmektedir.

Planning

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Supervision

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Planning & budget

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Building

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Kalekim Lyksor Kimya 3600 m2’lik İzmir-Kemalpaşa üretim tesisinde; beton kimyasallarında kullanılan hammadeler olan Polikarboksilat eter, vinil kopolimer, amin sülfonat bileşikleri, melamin sülfonat, organik bazlı su azaltıcı (PM40) ve kalsiyum nitrat üretimini başarıyla gerçekleştirmektedir. Ayrıca, beton ve çimento kimyasalları şantiye yardımcı ürünlerini de aynı kalite anlayışıyla üretmektedir.

Kalekim Lyksor AR-GE merkezi; yapı kimyasal maddesi üretim sürecinin tam simülasyonunu yapabilen laboratuvar ölçekli reaktör dahil, kimyasal katkı maddelerinin teknik özelliklerini belirlemek ve karakterizasyonunu yapabilmek için gerekli cihazları içeren tam donanımlı bir kimya laboratuvarı ve çimento – beton laboratuvarından oluşmaktadır. AR-GE laboratuvarında; ürünlerin sürekli ve düzenli kalite kontrolü sağlanmaktadır.

Kalekim Lyksor Kimya; donanımlı AR-GE merkezini, alanında uzman kimya mühendisi, kimyager, inşaat mühendisleri ve uzman akademisyenlerin danışmanlığında yönetmektedir.

Kalekim Lyksor Kimya, betonda kullanılan makrosentetik fiberi Türkiye’de ilk kez üreten firma olmanın gururu ile sektöre yenilikler katmak için her geçen gün AR-GE merkezini geliştirmektedir. Bu çalışma stratejisi ve laboratuvar yapılanması ile müşterilerinin değişen koşullarına uyum sağlayabilen, amaca göre optimize edilerek tasarlanmış “terzi işi” ve firmaya özel beton kimyasal katkı maddesi üretebilmekte, sahada karşılaşılan problemlere anında çözüm üretebilmektedir.

Kalekim Lyksor Kimya artan talebi daha iyi karşılayabilmek için 1000m2’lik ikinci tesisini Diyarbakır’da faaliyete geçirmiş beton ve çimento sektörü için daha hızlı ve kaliteli çözümler sunmaya devam etmektedir.

Kurulduğu ilk günden bu yana gelişim ve atılımlarını büyük bir inanç ve özveriyle sürdürmüş olan Kalekim Lyksor Kimya; sadece Türkiye’de değil Gürcistan, Libya, Azerbeycan, İsrail, Kıbrıs, Ürdün, Ukrayna, Arnavutluk, Kosova, Kazakistan, Irak, Cezayir, Fas, Fildişi, Katar, Karadağ olmak üzere bir çok ülkede faaliyet göstererek global başarısını kanıtlamıştır. Kalekim Lyksor kimya, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 18001: İş Sağlığı ve Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi sertifikaları ve CE belgeli ürünleriyle sektörünün sayılı güvenilir firmaları arasındaki yerini almıştır.Ayrıca Kalekim Lyksor Kimya’nın kendi geliştirdiği beton kimyasallarında kullanılan 3 hammadde için ise patent başvurusu bulunmaktadır.Her şey ihtiyaçtan doğar, ihtiyaçlar LYKSOR’da değerini bulur!
TS EN ISO 9001:2015
Kalite Yönetim Sistemi
ISO 45001:2018
İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri
ISO 14001:2015
Çevre Yönetim Sistemleri
TS ISO 10002:2014
Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi